Sarı Pirinç Hurdası Alınır

Sarı hurda, bakırdan sonra hurdaların büyük bölümünü oluşturur. Sarı, bakır ile çinkonun karışımı sonucunda oluşan bir metaldir. Sarı hurdalarındaki bakır oranı renginin kırmızıya yakınlığıyla anlaşılır. Ne kadar kırmızı ise fiyatı o kadar yükselir. Sarı hurdaların en çok bilineni sarı pirinç hurdasıdır. Sarı pirinç çok dayanıklı bir bileşiktir.

Pirinç, müzik aletleri, su tesisatları, elektronik ve hayatımızda birçok yerde kullanılmaktadır. Çok iyi bir iletken olan pirinç aynı zamanda ısıyı da çok iyi iletir. Bu sebeple sarı pirinç hurdalarının geri dönüşümü bu ürünlerin tekrar üretiminde ham madde olarak tekrar ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Sarı pirinç hurda fiyatları için ekibimiz size bir telefon kadar yakındır.

Hurda Sarı veya Pirinç Nedir?

Sarı; bakır ve çinko karışımından meydana gelen bir madendir. Esas adı pirinç olmakla birlikte halk ağzında “sarı” ismi daha kullanıla gelmiştir. Bu madenin en önemli özelliği, çabuk işlenebilen tel ve levha haline gelebilmesidir. Birçok türü olmakla birlikte, en yaygın kullanılanları basit ve özel sarılardır. Basit (adi) sarılar, bileşiminde yüzde 20 çinkoya kadar olanlardır. Mücevher ve kuyumculukta basit işlemler için kullanılır. Özel sarılar ise madene; daha dayanıklılık kazandırmak için kalay, kurşun alüminyum, demir ve nikelin katıldığı türlerdir. Ayrıca sarı, ham madenken kırmızı renktedir, karışımlar başladıkça kendi rengine evrilir.

Hurda Sarı Değeri ve Önemi

Bakır madenin değerinin yüksek olması neticesinde, bakırın alaşımı olan bu madenin de hurdası yüksek değer görmektedir. Hatta denilebilir ki değer itibariyle hurda bakır sonrasında gelen ikinci ürün olarak da hurda sarı gelmektedir. Bakır ve çinko karışımı ona hurdada da ortalama bir değer katmıştır. Türsel olarak da hurda sarı; çubuk, kırkambar ve talaş olarak rağbet görmektedir. Dayanıklı maden olarak kullanılacağı zaman çubuk, birden fazla hurda sarı karışık bir haldeyse kırkambar sarı adını almaktadır. Diğer madenlerde olduğu gibi tüm sarı madeninin üretim sonrası kalan artığına da hurda sarı talaşı adı verilmektedir.

Hem kalite, hem de nitelik olarak hurda üretimine değer katan sarı, kozmetikten sanayiye kadar her alanda kendine yer edinmiş bir madendir. Bu madenin bu kadar yaygın olarak kullanılması hurda sektöründe hurda sarı ürününün de yaygın olmasına sebebiyet vermiştir. Diğer birçok madenden de nadir olarak piyasada olması değerini artırmıştır.

Hurda Sarı, Pirinç Alanında Tecrübe

Hurda sarı ürününün piyasadan toplanıp fabrikalara eriştirilmesinde Ankara Hurdacı 06 olarak eşsiz bir görevi eda etmekteyiz. Her üründe olduğu gibi hurda sarı alanında da kendimizi göstermiş ve müşterilerimize yaraşır hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız. Hurda sarı ve diğer ürünlerle ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Öyle ki geri dönüşüm sektörünün olmazsa olmazı olan pirinç hurda sıkça ve yaygın kullanılmasından dolayı geri dönüştürülmesi zorunlu kılınmıştır.

Sarı Hurdası Nerelerden Çıkar

Piyasada kullanım özeliğini yitirmiş malzemeler zamanla geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Sarı pirinç elektrik su ve doğalgaz tesisatlarında, nalbur iye, elektronikte, denizcilikte, bazı ev ve süs eşyalarının imalatında yaygın olarak kullanıldığı gibi hurda sarı da yine bu sektörlerde kullanılmak üzere geri dönüşüme gönderilir. Hurdacılar için oldukça değerli bir malzeme olan hurda pirinç; kendi içerisinde de alaşımını oluşturan metallerin oranlarına bağlı olarak fiyatlandırılır. Hurda sarının bu farklı sınıfları farklı kalite olup kullanım alanlarında da bazı farklılıklar bulunmaktadır.

En Güncel Hurda Sarı Fiyatları

Firmamız elinizde bulunan tüm sarı hurdası ve pirinç hurdaları için en yüksek fiyat teklifi sizlere sunmaktadır. Bizleri iletişim bölümünden arayarak hurda sarı fiyatları hakkında her türlü bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz. Son derece önemi yüksek olan sarı hurdaları için lütfen acele etmeden firmamıza ulaşarak sarı hurdası fiyatı teklifi alınız. Ankara’da hangi bölgede olursanız olun adresinize geliyor ve nakit olarak alım yapıyoruz. Sizlere sunacağımız sarı hurda fiyatı teklifimizi kabul etmeniz halinde hemen ödemenizi nakit olarak yapıyor ve adresinizden hurdaları satın alıyoruz. Sizlerde hurdaları satarak yüksek oranlarda kazanç elde etmek istiyorsanız hemen bizlerden hurda pirinç fiyatı alarak hurdaları satabilirsiniz.

Hurda Sarının Kilosu Kaç Para? Fiyatı Ne Kadar?

Hurda vana, musluk radyatör fiyatı için bizi aramanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz. Özellikle hurda araiş, çubuk, talaş, musluk su saati, ms64, ms70 sarı alımlarımız oldukça yüksek fiyatlarla yapılmaktadır. Bize ister tonajlı isterseniz de sarının kilosu ne kadar sorup öğrenebilirsiniz. Hurda çubuk sarı fiyatı içerisinde demir ve diğer metallerin olmaması nedeniyle kırkambar hurdalardan biraz daha yüksek fiyata alınmaktadır. Çubuk sarı hurdası fiyatları firmamız tarafından haftalık olarak fiyatlandırılıyor. Bunun yanında çubuk talaşı fiyatları da parça fiyatlarından biraz aşağı fiyatlarla alınmaktadır. Hurda çubuk sarı talaşı fiyatı talaşın içerisinde demir ve yağ bulunup bulunmamasına göre değişiyor. Eğer sarı talaşının içinde yağ ve demir talaşı var ise minimum miktarda fire düşülerek alımı yapılmaktadır.

Pirinç Hurda Geri Dönüşümü

Günün sonunda kullanım örünü tamamlayan ve artık hurda olarak nitelendirdiğimiz sarı hurdaları hurda ve geri dönüşüm tesislerine getirilerek ayrıştırılır ve eritilip yeniden yukarıda belirtilen sektörlerde kullanılmak üzere yarı mamül imalatçısı fabrikalara gönderilir. Fabrikalar ürettikleri yarı mamülleri son ürün imalatçılarına gönderir ve yeniden imalat sarı pirinç hurdaları ortaya çıkar. sarı pirinç hurdasının geri dönüşüm döngüsü bu şekildedir.

Firmamızdan Sarı Pirinç Hurdalarınız için fiyat teklifi isteye bilirsiniz.

SARI PRİNÇ HURDASI ALDIĞIMIZ BÖLGELER

Akyurt Hurda Sarı Pirinç Alınır, Altındağ Hurda Sarı Pirinç Alınır, Ayaş Hurda Sarı Pirinç Alınır, Bala Hurda Sarı Pirinç Alınır, Beypazarı Hurda Sarı Pirinç Alınır, Çamlıdere Hurda Sarı Pirinç Alınır, Çankaya Hurda Sarı Pirinç Alınır, Çubuk Hurda Sarı Pirinç Alınır, Elmadağ Hurda Sarı Pirinç Alınır, Etimesgut Hurda Sarı Pirinç Alınır, Evren Hurda Sarı Pirinç Alınır, Gölbaşı Hurda Sarı Pirinç Alınır, Güdül Hurda Sarı Pirinç Alınır, Haymana Hurda Sarı Pirinç Alınır, Kalecik Hurda Sarı Pirinç Alınır, Kazan Hurda Sarı Pirinç Alınır, Keçiören Hurda Sarı Pirinç Alınır, Kızılcahamam Hurda Sarı Pirinç Alınır, Mamak Hurda Sarı Pirinç Alınır, Nallıhan Hurda Sarı Pirinç Alınır, Polatlı Hurda Sarı Pirinç Alınır, Pursaklar Hurda Sarı Pirinç Alınır, Sincan Hurda Sarı Pirinç Alınır, Şereflikoçhisar Hurda Sarı Pirinç Alınır, Yenimahalle Hurda Sarı Pirinç Alınır,

Ankara Hurdacı 06 Hurda Metal Geri Dönüşüm Hizmetleri WhatsApp uygulaması ve +90 534 823 42 06 nolu telefonlara elinizdeki hurdanın fotoğraflarını çekip gönderdiğinizde anında dönüş alacaksınız.

Hurda Piyasası içinde en hızlı ve fiyat veren firmayız

Bir yanıt yazın